Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan “17 bakan niye sahada?” eleştirilerine yanıt

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’da yaptığı konuşmada “Şimdi tutuşmuşlar, ‘Amasra’ya sahip çıkın, şuna oy verin’. ya sen kendine bak. Sen İstanbul‘da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul‘a kayıp yıllar yaşattın, sen İstanbul‘a çivi çakmadın. Ne yaptın sen İstanbul‘a? Tatilden gelmedi” dedi. Sözlerini sürdüren Tunç, “Sürekli dertleri ’17 bakan niye sahada?’ 17 bakan sadece seçimde sahada değil ki sürekli milletinin arasında” ifadelerini kullandı.

Tunç, Bartın’ın Ulus ilçesi ile Kumluca beldesinde partisinin seçim irtibat bürolarını ziyaret etti. Kumluca’da vatandaşlara hitap eden Tunç, beldede gerçek belediyecilikle yeni bir dönemin başlayacağını belirterek, başta doğal gaz, çevre yolu, TOKİ ve orman ürünleri fabrikası olmak üzere beldenin beklediği projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını söyledi.

“DESTE DESTE PARALARI YIĞIYORLAR”

Tunç, 31 Mart’ta rekor oyla beldede AK Parti’nin ışığının yanacağını ve milli irade bayramının kutlanacağını dile getirerek, “Karanlık iyi değildir, karanlık kötüdür. Bakın o karanlık, daracık odalarda neler çevriliyor görüyor musunuz? Deste deste paraları yığıyorlar. Şimdi de o para kuleleri onları sandığa gömecek. İstanbullu bunun hesabını soracak. Hem yargı soruyor hem de İstanbullu sandıkta soracak. Nereden geldi bu valizler? ‘Bilmiyoruz.’ Makbuzu nerede? ‘Bilmiyoruz.’ Böyle bir şey olabilir mi? Sorulan soruya cevap verirsin, dersin ki ‘Şuradan aldım.’ ‘Kaç para bilmiyoruz.’ Böyle bir şey olabilir mi? Bunun cevabını sadece İstanbullu değil, 81 vilayette bütün Türkiye cevabını verecek.” diye konuştu.

CHP’nin Kumluca’da aday çıkarmaktan korktuğunu, aday çıkaramadığını, Saadet Partisi’ni destekleme kararı aldığını söyleyen Tunç, “Ya o Saadet Partisi’nin genel başkanına rahmetli Erbakan hocamıza 28 Şubat’ta ‘kayıp trilyon hırsızı’ demedi mi bunlar? O 28 Şubat’ta boncuk boncuk terletmediler mi? ‘Başörtüsünü yasaklayacaksın, imam hatipleri kapatacaksın’ diye 18 madde açıklayıp ‘Onları imzalamazsan seni iktidardan düşürürüz.’ diye tehdit etmediler mi? İstifa ettirdiler. Sonrasında da hapse atmak istediler. Allah’tan sizler Recep Tayyip Erdoğan’ı başa getirdiniz de Erbakan hocamız hapse girmekten kurtuldu. Anayasa değişikliği, kanun değişikliği yapıldı Mecliste. Şimdi ‘Beraberiz.’ diyorlar. Nasıl olacak? Kumluca bunu unuttu mu, unutmaz ve gereğini yapar ve yapacak.” ifadelerini kullandı.

“SEN İSTANBUL’DA SEÇİMİ KAYBEDİYORSUN, HABERİN YOK”

Bakan Tunç, Ulus ilçesinde de gerçek belediyeciliğin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hasan Hüseyin Uzun ile devam edeceğini söyledi.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarının, sosyal medyadan yayınlanan görüntülerle CHP’nin Amasra Belediye Başkan adayı Recai Çakır için destek istediklerini dile getiren Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi tutuşmuşlar, ‘Amasra’ya sahip çıkın, şuna oy verin’. ya sen kendine bak. Sen İstanbul’da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul’a kayıp yıllar yaşattın, sen İstanbul’a çivi çakmadın. Ne yaptın sen İstanbul’a? Tatilden gelmedi. Kar yağdı, millet donuyor. Ama o balıkçı keyfindeydi. Kiminleydi? İngiliz Büyükelçisi’ydi. ya sen ne konuşuyorsun yabancıyla? Ne işin var senin ecnebiyle. Orada millet perişan, git AKOM’a giy yeleklerini, ‘İşin başındayız.’ de. Balıkçıda keyifte. Sonra Elazığ’da deprem oldu. Nerede, kayakta. İnsan bir utanır ya. Bir ara verir değil mi? Millet enkaz altındayken kayak yapmak olur mu? Sonra sel oldu. Aşırı yağış İstanbul’da taşkınlara neden oldu. Yine Bodrum’da yakalandı. Demek ki sürekli tatilde. Bir olay olduğunda onun tatilde olduğunu görüyoruz. Geldi bir saatliğine basın toplantısı yaptı, ‘Benim çoluk çocuk daha Bodrum’da, onların yanına gidiyorum.’ dedi. ya millet selde boğuşurken kendisi koştu tekrar, tatilini yarıda kesmedi.”

“DERTLERİ 17 BAKAN NİYE SAHADA? 17 BAKAN SÜREKLİ MİLLETİNİN ARKASINDA”

Tunç, yerel seçimlere işaret ederek, “Şimdi 31 Mart’ta İstanbullu sana tatilin nasıl yakıştığını gösterecek inşallah. Hep beraber ‘Murat Kurum.’ diyeceğiz. Murat Kurum aynı zamanda Ulus’un damadı, eniştesi. Ulus’a da faydası olacak. İstanbul’da 180 bine yakın Bartınlı var. İnşallah onlar fire vermeden Murat Kurum’un arkasında olacaklar.” dedi.

Adaylar için destek istediklerinde “Bu bakanlar neden sahaya çıktı?” denildiğini aktaran Tunç, “Sürekli dertleri ’17 bakan niye sahada?’ 17 bakan sadece seçimde sahada değil ki sürekli milletinin arasında. Biz seçimden seçime milletin arasında olanlardan değiliz ki. Biz hem devleti yönetiyoruz, hükümet çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz hem de sizin aranızdan hiç çıkmıyoruz. Bizim farkımız bu. Biz milletimizi sürekli dinleriz. Biz milli irade bayrağının yere düşmemesi için onlarla beraber mücadele ederiz. Sen neyin mücadelesini yapıyorsun?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x