Avrupa basını Milli Takım’ın Avusturya zaferini konuştu: Merih Demiral bir başyapıtsa, Mert Günok da bir sanatçı

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu’nda Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Ay-yıldızlılar, çeyrek finalde Hollanda ile karşılaşacak.

Mücadelede Merih Demiral 2 golle yıldızlaşırken, Mert Günok da kurtarışlarıyla maça damgasını vurdu.

Milli Takım’ın galibiyeti Avrupa basınında geniş yankı buldu.

‘DURDURULAMAZ VURUŞU KORNERE ÇELDİ’

Nachrichten (Avusturya): Mert Günok, Baumgartner’in aslında durdurulamaz olan kafa vuruşunu bir şekilde kornere çelmeyi başarınca Avrupa Şampiyonası rüyamız sona erdi.

Der Standard (Avusturya): Avusturya’nın Avrupa Şampiyonluğu hayali sona erdi. Turnuvada ilham kaynağı olmayı başaran Avusturya, son 16 turunda aniden durduruldu.

Algemeen Dagblad (Hollanda): Türkler, Demiral’in rüya gibi gecesi sayesinde sürpriz yaparak Ralf Rangnick’in takımını yendi.

Nos (Hollanda): Merih Demiral ve kaleci Mert Günok’un kahraman olduğu gecenin sonunda Türkiye, Hollanda’nın sıradaki oldu.

‘AVUSTURYA’YI ŞOK ETTİ’

Der Spiegel (Almanya): Merih Demiral, Avusturya’yı şok etti ve Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finale taşıdı.

Bild (Almanya): Kaleci kahraman oldu. Türkiye, Leipzig’de gizli favori Avusturya’yı yenerek çeyrek finale yükseldi.

L’Equipe (Fransa): Türkiye, Avusturya’yı şaşırttı ve çeyrek finale çıktı. 26 yaşında futbol hayatını Suudi Arabistan’da sürdürmeye karar veren Merih Demiral, galibiyeti getirdi.

Le Monde (Fransa): Leipzig Stadı’nda havaya yayılan intikam kokusu kısa sürede Avusturyalıların burun deliklerine ulaştı ve bir kornerde Merih Demiral’ın yararlanmayı başardığı karışık bir durumda yakalandılar.

‘KARARLILIK VE ÜSTÜN YETENEĞİN KARIŞIMI’

Sport Media Set (İtalya): Kararlılık ve üstün yeteneğin karışımı olan Montella’nın Türkiye’si çeyrek finalde. Demiral bir başyapıtsa, Günok da bir sanatçıdır.

La Gazzetta dello Sport (İtalya): Merih Demiral abarttı. Eski Juve ve Atalanta oyuncusu Avusturyalılar’ın çeyrek finalde olmayacağına karar verdi.

‘TÜRKİYE HAYALLERİNİ BÜYÜTÜYOR’

Marca (İspanya): Arda Güler yarattı ve asist yaptı, Merih Demiral golleri attı, Mert Günok kurtardı. Çeyrek finale çıkan Türkiye hayallerini büyütüyor.

As (İspanya): Tam da Türk yüreğine ve tutkusuna uygun senaryo. En kıymetli takım değiller ama ruhu olan bir takımlar ve bu da çeyrek finale çıkmalarına yetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x